27/6
V kuchyni: unikátny odkvapkávač Dorai Dish Rack

V kuchyni: unikátny odkvapkávač Dorai Dish Rack

27. června 2019 v 00.00, Kuchyne, Príbory, Riad, Sklo

Sponzorované odkazy

Iste budete so mnou súhlasiť, že riad je alfou a omegou každej kuchyne. A nie je ho nikdy dosť, pretože nejakú dobu vždy trvá, než vám to umyté uschne, či už v umývačke, či na odkvapkávači.

A čo by ste povedali, na rýchlo sušiaci odkvapkávač, na ktorom váš riad uschne rýchlo. A je jedno, či sušíte len pár kúskov, ktoré nemožno umývať v umývačke, alebo všetko, čo ste potrebovali na varenie a stolovanie.

Dorai Dish Rack

Je to odkvapkávač, ktorý používa špeciálnu fosílnu základňu (podložku) z rias, ktorá absorbuje vodu rýchlosťou blesku. Tak sa suší váš riad bez vytvárania kvapiek (vody, nečistôt či umývacieho prostriedku), čo všetko vždy vedie k nahromadeniu plesní a baktérií v základni odkvapkávača. To iste poznáte. Nie je moc príjemné pravidelne túto podložku alias základňu prípadne celý odkvapkávač potom čistiť.

Musíte odstrániť všetko na odkvapkávači, rozložiť ho, zložiť podložku (základňu) a tú umyť, rovnako ako veľakrát aj stojan samotný a jeho perforované dno. Žiadnemu odkvapkávaču na riad sa toto nevyhne. Teda až na jeden, a tým je práve Dorai Dish Rack.

Nový pohľad na odkvapkávače

Dorai Dish Rack sa stáva radikálnym prehodnotením odkvapkávačov tak, ako ich dlhé roky poznáme. Kým aktuálne stojany na riad sa spoliehajú na vodu, ktorá odkvapkáva z riadu na podložku odkvapkávača, kuchynskú dosku, či utierku pod odkvapkávačom, Dorai prichádza s vlastným vstavaným Diomatom.

Diomat je, keď…

Diomat je vzácna zemina, teda skôr organický minerál, známy ako Diatomaceous Earth. Ten sa tvorí z fosílnych pozostatkov drobných vodných organizmov. Diatomaceous Earth má schopnosť okamžite absorbovať a rozptýliť vodu, alebo vlhkosť, urýchliť odparovanie a zároveň zabrániť rastu plesní a baktérií.

Dorai Dish Rack, ktorý využíva túto funkciu ako svoju hlavnú silu, umožňuje, aby mokré hrnce, panvice, fľaše, poháre na víno, nože a príbory odkvapkávali priamo na Diomat. Počas niekoľkých sekúnd je voda rovnomerne rozptýlená cez túto minerálnu rohož a okamžite sa odparuje do vzduchu.

Materiál a prevedenie

Odkvapkávač Dorai Dish Rack je navrhnutý z hliníka, je teda veľmi ľahký, vyrobený a ošetrený tak, aby bol odolný voči korózii. Dodáva sa s možnosťou ukotviť mnohé kuchynské príslušenstvo, riad, príbory, krájacie dosky, atď., Takže všetky kúsky majú dostatok priestoru na sušenie k dokonalosti.

Odkvapkávač Dish Rack je skladací, takže keď ho nevyužívate, možno ho uložiť v kuchyni aj v úzkych priestoroch. Samotná základňa (podložka) Diomat je tiež odnímateľná, takže ju možno veľmi dobre využiť ako samostatne, tak uložiť, alebo jednoducho a ľahko čistiť spolu s odkvapkávačom. A tak si vždy môžete udržiavať celý pracovný a odkladací priestor v kuchyni suchý a hygienický.

Dorai Dish Pad

Pre väčšiu flexibilitu je tu ešte Dorai Dish Pad, teda skladacia minerálna rohož, ktorú si môžete položiť po stranách odkvapkávača k ďalšiemu uloženiu mokrého riadu. Dorai Dish Pad je dodávaný so silikónovým vonkajším povrchom.

Dorai Dish Rack a Pad sú navrhnuté tak, aby boli nielen rýchlo schnúce, ale hlavne opakovane použiteľné, udržateľné a zdravé. Ešte nie sú v priamom predaji, ale objednať si ich môžete zatiaľ iba mimo ČR tu .

Zdroj foto: Doraihome.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS