15/5
Tajomstvo úspechu: Českí pomocníci do kuchyne

Tajomstvo úspechu: Českí pomocníci do kuchyne

15. května 2020 v 00.00, Domáce spotrebiče, Kuchyne

Sponzorované odkazy

S minimom úsilia mať maximálny výsledok, to je želaním mnohých ktorí radi varia a kuchtia dobroty ako pre seba, tak pre rodinu, alebo priateľov. Tajomstvom tohto sna sú rýdzo českí pomocníci do kuchyne. Tými sú trendové novinky od Conceptu.

Česká značka elektrospotrebičov Concept prichádza na trh s ďalšími dvoma hot a cool novinkami. Ide o variaci mixér Cook Multi Blender SM1000 a teplovzdušnú fritézu Family FR5000. Oba nové produkty výrazne ušetria váš čas v kuchyni a zefektívnia vaše kuchynské činnosti, pretože ponúkajú veľa užitočných funkcií. Vaše čarovanie potom bude vo výsledku nielen veľmi chutné, ale aj zdravé.

Cook Multi Blender SM1000

Cook Multi Blender SM1000

Cook Multi Blender SM1000

Nový univerzálny pomocník variaci mixér Cook Multi Blender SM1000 ponúka okrem obvyklého mixovania tiež funkciu varenia, a obe funkcie možno samozrejme využívať aj súčasne. Prakticky to znamená, že ak zvolíte jeden zo 4 prednastavených programov – krémová polievka, kompót, omáčka – stačí už len nádobu na mixovanie naplniť surovinami a je v podstate uvarené.

Mixér si sám nastaví čas varenia, teplotu aj intenzitu mixovania. Keď je hotovo, ozve sa zvuková signalizácia a mixér sa sám vypne. Jednoducho a s naozaj minimom úsilia tak možno pripraviť skvelé polievky, omáčky, alebo kompót. Okrem 4 prednastavených programov ponúka nový mixér tiež manuálny režim, ktorý slúži pre ohrev pokrmov a funkciu Keep Warm na udržanie teploty.

variaci mixér Cook Multi Blender

variaci mixér Cook Multi Blender

Novinka od Conceptu je vybavená 6 nerezovými nožmi usadenými v 2 úrovniach, má 4 rýchlosti mixovania a tlačidlo polke / Ice, vďaka ktorému je možné kontrolovať hrubosť sekania. Poradí si tak s akýmkoľvek ovocím aj zeleninou, orechmi, čerstvými bylinkami, vyčarí jemné pyré aj lahodné smoothie, mliečny kokteil aj nátierku. Nezastaví ju ale ani ľad, alebo zamrznuté ovocie pri príprave domácej zmrzliny, alebo sorbetu.

Variaci mixér je vybavený bezpečnostnou poistkou, takže sa spustí len, ak sú mixovacia nádoba a veko v správnej polohe. Robustná sklenená nádoba na mixovanie s objemom 1,75 litra je odolná voči vysokým teplotám a nezachytáva pachy a chute. Zabezpečená je navyše tesniacim vekom a integrovanou odmerkou, ktorú stačí vybrať a získate tak otvor pre pridávanie surovín. Cena tohto kúsku je 160 €.

teplovzdušná fritéza Family FR5000

teplovzdušná fritéza Family FR5000

Zdravá Family FR5000

Všetkým milovníkom vyprážaných jedál ponúka nová teplovzdušná fritéza Family FR5000 zdravú alternatívu. K príprave chutných, chrumkavých a rovnomerne prepečených pokrmov totiž, vďaka cirkulárnemu prúdeniu horúceho vzduchu, nebudete potrebovať olej. Obľúbené dobroty tak budú mať nielen menej kalórií, ale aj cholesterolu a tuku. A ako bonus sa v domácnosti vyhnete nepríjemnému zápachu, ktorý klasické vyprážanie na oleji sprevádza.

Okrem zdravého vyprážania môžete ale v tomto šikovnom spotrebiči aj piecť, alebo grilovať. Od domácich hranoliek, cez mäso a zeleninu až po lahodný dezert v ňom skrátka pripravíte všetko. Nová fritéza má veľký 5 litrový kôš, v ktorom pohodlne pripravíte jedlo pre celú rodinu, a veľmi jednoduché a prehľadné intuitívne ovládanie.

Family FR5000

Family FR5000

V manuálnom režime je možné teplotu nastaviť v rozmedzí od 80 do 200 °C a využiť časovač, ktorý postráži potrebnú dobu prípravy. Pri zvolení jedného z 8 prednasta­vených programov – steak, kurča, morské plody, ryby, pizza, hranolky, pečenie, zelenina – sa prístroj o všetko postará sám a na koniec práce upozorní zvukovou signalizáciou.

Teplovzdušná fritéza má bezpečnostnú poistku proti prehriatiu a praktickú rukoväť, ktorá aj počas prevádzky zostáva chladná na dotyk. Vyberateľný pracovný kôš možno umývať v umývačke, má nepriľnavý povrch a pokrmy sa v ňom nepripaľujú. A jej cena? V kuchyni je neoceniteľná, ale napriek tomu vyjde na 120 €.

Family FR5000

Family FR5000

Recepty navrch aj online

Súčasťou balenia oboch noviniek je aj užitočná minikuchárka s inšpiráciou na rýchle a jednoduché pokrmy. Ďalšie recepty sú pripravené tiež v aplikácii Concept Varenie, ktorá funguje ako prehľadná a jednoduchá kuchárka a možno ju pre iOS aj Android stiahnuť zadarmo.

Variaci mixér Cook Multi Blender SM1000 aj teplovzdušná fritéza Family FR5000 sú hot novinkami, ktoré budú na trhu k dispozícii v júni 2020. Ešte viac nájdete na My-concept.cz .

Zdroj foto: Concept

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS