31/7
Grilovanie na balkóne nie je len tak

Grilovanie na balkóne nie je len tak

31. července 2020 v 06.30 , Byty

Sponzorované odkazy

Je leto, vonku krásne svieti slniečko a mnoho ľudí chce toto krásne počasie využiť na posedenie s priateľmi a k tomu jednoznačne patrí aj mäso a gril. Ale grilovanie na balkóne nie je len tak, pretože keď grilujete, musíte myslieť na to, že v bytovom dome nie ste sami.

Je to dovolené?

Grilovanie na balkóne nie je len tak, pretože keď bývate v panelovom dome, máte okolo seba veľa susedov, ktorým môže vaše grilovanie prekážať. Pravdou je, že by ste si najprv mali prečítať domový poriadok, ale v tom sa väčšinou nepíše nič o tom, či môžete, alebo nemôžete na balkóne grilovať, na druhej strane, ak sa budú susedia pravidelne sťažovať, je možné, že sa zákaz grilovania objaví aj v domovom poriadku, a potom nemáte nič iné na výber, než grilovať niekde inde.

Máme dobré vzťahy

Pokiaľ chcete, alebo máte dobré susedské vzťahy a chceli by ste, aby to tak zostalo, potom by ste mali byť k susedom ohľaduplní, keď sa rozhodnete grilovať. Napríklad by ste rozhodne nemali zakladať oheň, ak niekto práve vonku zavesil bielizeň, pretože by mohla napáchnuť dymom. Rovnako tak, keď vidíte, že sa dym linie do susedovho otvoreného okna. Niekedy je lepšie susedov informovať vopred o tom, že budete mať grilovačku, aby vedeli, že by nemali vešať bielizeň a podobne. Okrem toho budete mať istotu, že nikoho nerozhneváte, pretože budú informovaní dopredu a môžu sa podľa toho zariadiť.

Myslite na bezpečnosť

Rovnako tak ako ohľaduplnosť je dôležitá aj bezpečnosť, pretože grilovanie na balkóne nie je len tak. Môže sa stať, že bude fúkať vietor a žeravé uhlíky budú lietať všade okolo. Je potrebné, aby sa to postrážilo, pretože sa môže stať, že nejaký žeravý uhlík spadne k susedovi na balkón a od neho sa niečo chytí. Nestáva sa to síce často, ale je to možné, a preto je lepšie povedať o grilovaní susedom dopredu, aby o tom vedeli práve pre prípad, že by došlo k nehode.

Nesmiete byť hluční

Väčšinou si na grilovanie pozývame priateľov, alebo rodinu, čo znamená síce, že my sa budeme baviť, ale nesmieme byť príliš hluční, aby sme nerušili susedov, zabudnite na hlasný smiech, alebo vykrikovanie a podobne. V takom prípade by ste tiež mali myslieť na svojich susedov, pretože im rozhodne nebude príjemné počúvať hluk od vás, najmä keď sa budú snažiť uspať deti. Ak sa takéto zábavné večery opakujú u vás pravidelne, potom môže dôjsť k sťažnostiam a následným zákazom, čo rozvráti susedské vzťahy.

Negrilujte často

Grilovanie na balkóne nie je len tak, pretože často sme obmedzovaní svojimi susedmi, okrem iného by ste svoje grilovacie párty nemali organizovať často, pretože nech sú vaši susedia akokoľvek trpezliví a milí, tak si nezvyknú na to, že napríklad nemôžu ani jeden piatok zavesiť bielizeň, vyvetrať byt a v pokoji zaspať a podobne. Ak nechcete mať nepríjemnosti so susedmi, kúpte si elektrický gril a môžete grilovať v byte, ušetríte si veľa nepríjemností a susedia vám budú vďační, že ich nerušíte.

Grilovanie na balkóne má mnoho úskalí, pretože by ste mali myslieť nielen na svoje potreby, ale aj na potreby susedov, väčšinou je všetko o vzájomnej dohode.

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS