18/1
Kde s nimi? Na múdru stoličku!

Kde s nimi? Na múdru stoličku!

18. ledna 2021 v 00.00 , Design , Nábytok , Stoličky

Sponzorované odkazy

Už ste sa iste stretli so situáciou, že aj doma odkladáte pred spaním, alebo pred prevlečením do domáceho oblečenia v ktorom ste boli v práci či vonku, a premýšľate kde s ním?

Dať ho medzi čisté oblečenie na vešiaky? Alebo medzi čisto vyprané kúsky do police? Oboje nie je práve vhodné ani praktické. Na vašom oblečení môžete mať zachytené nečistoty, ktoré si prenesiete na čisté kúsky v bielizníku či skrini. Nosené veci tiež nie sú úplne rovné a nevyzerajú ako tie čerstvo vyprané a vyžehlené. Čo s tým?

Ideálne je mať oddelené miesto, kde nosené veci uložiť. Jedným z nich je takzvaný osobný sluha. To je niečo ako stojan s ramienkom a priehradkami na zavesenie vecí. Návrhárka Sarah Willemart povýšila osobného sluhu na vyšší level. Dala mu originálny dizajn, tvar a sedadlo. Tak sa z osobného sluhu stala Jules stolička.

Nie je stolička ako stolička

Táto múdra navrhnutá stolička vás priamo nabáda, aby ste si na ňu nosené veci odložili. Od stoličky sa síce očakávajú veci ako bedrová opierka, solitérne funkcie, alebo naopak zladenie s interiérom. Ale hlavný na stoličke je materiál, farba a sedadlo.

Jules je viac než len stolička

Stolička Jules od návrhárky Sarah Willemart dodáva stoličke väčší rozmer a viac funkčností. Stolička je navrhnutá tak, aby fungovala ako stolička, ale aj ako osobný sluha, alebo ak chcete provizórne úložný priestor. Materiálom Jules je slonovinový zamat, žltá borovica a oceľ.

Jules je pekne funkčné, estetické sedacie zariadenie s novým a originálnym nádychom. Operadlo stoličky má atypický a veľmi neobvyklý tvar, ktorý vás tak nejako sám od seba prinúti k zaveseniu oblečenia, od kabátov a nohavíc, až po klobúky a vreckovky, alebo šály.

Inovatívny tvar operadla má hore tyč pre zavesenie oblečenia a otvor prechádzajúci poduškou opierky, do ktorého môžete zavesiť šatky, šály, kravaty, či ponožky, alebo pančuchy.

Operadlo má na prvý aj druhý pohľad ergonomicky zaoblené proporcie nie nepodobné ramienku, takže na neho môžete ľahko zavesiť kabát, bez toho aby ste sa museli obávať, že stratí svoj tvar, alebo sa pokrčí.

Sarah Willemart

Návrhárka Sarah Willemart je belgická produktová dizajnérka. Aktuálne dokončuje postgraduálne štúdium dizajnu produktov na Royal College of Art v Londýne. Je tiež konzultantkou spoločnosti Casalta pre nábytok a doplnky. Predtým študovala priemyselný dizajn v Bruseli na ENSAV La Cambre v obore Distinction.

Práca tejto mladej návrhárky je predchnutá hravosťou, originalitou a jemnosťou. Vytvára predmety každodennej potreby a realizuje nimi z vecí obyčajných a pre život samozrejmých kúsky jedinečné.

Zdroj foto: Yankodesign.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS