19/2
Farba roka 2021? Sú rovno dve!

Farba roka 2021? Sú rovno dve!

19. února 2021 v 08.00 , Bytové doplnky , Bytový textil , Design , Domáce spotrebiče , Kreslá a sedacie súpravy , Nábytok , Riad , Sklo , Stoly a stolíky , Svietidlá , Záhradný nábytok

Sponzorované odkazy

Farbami roku 2021 sa stali Ultimate Grey a svietiaca žltá. Toto ročné manželstvo farieb oznamuje do sveta posolstvo sily a nádeje, ktoré je trvalé aj povznášajúce. Tieto dve nezávislé farby, sa ako dva rôzne prvky spájajú.

Pantone Color of the Year 2021 je dvojka jemnej sivej s jasnou žltou. Je to spojenie praktické a pevné, ale zároveň hrejivé a optimistické. Týmito farbami sa v roku 2021 píše príbeh farieb, ktorý kladie dôraz na hlbšie pocity, ohľaduplnosť a s prísľubom niečoho slnečného a priateľského. A to svet v pandemickom zápolení potrebuje.

Kontrasty v spojení

Illuminating Yelow je jasná, veselá a hrejivá žltá, naplnená solárnou energiou. Oproti tomu Ultimate Grey je symbolom pevných a spoľahlivých prvkov, ktoré sú večné a poskytujú pevný základ.

Päť farebných paliet s farbami roka

Pantone vytvoril päticu paliet farieb kombinujúcich farby roka 2021, pričom každá paleta vyjadruje inú náladu. Tieto palety ovplyvnia módu, dizajn, priemysel s nábytkom, automobilmi, kancelárskymi a domácimi potrebami, elektropriemysel so spotrebičmi, chemický priemysel s farbami a lakmi, interiérový dizajn a mnohé ďalšie odvetvia.

paleta Voliéra

Farba paliet Voliéra

Voliéra je živé a radostné zoskupenie farieb symbolizujúce živé a pútavé bohaté vtáčie perie. Ultimate Grey prináša do tejto pozitívnej palety veselý jas prirodzený prvok, ktorý zahŕňa Illuminating Yelow, zatiaľ čo kontrast vznešenej bielej Cloud Dancer dodáva drámu.

paleta Osvietenie

Paleta Osvietenie

Povzbudzujúci hypnotický priestor, ktorý rozširuje našu myseľ do inej dimenzie. Mladistvý a budúci farebný príbeh v osvietení stimuluje našu túžbu ísť za zenit. Spojenie Ultimate Grey a Illuminating Yelow je združením múdrosti a skúsenosti s našou túžbou ísť stále vpred smerom k novým spôsobom myslenia a odhalenie nových pohľadov, zatiaľ čo striebristo metalický Lead Crystal dodáva trblietanie mesačného svetla.

paleta Intríg

Farebná paleta Intriga

Intriga je podmanivou zmesou farieb a zahŕňa spojenie rôznych vplyvov. Je neobvyklá a energicky individualistická, ale zároveň sa stáva univerzálnou príťažlivosťou. Zvyšuje sezónnu výdrž Intrigy pridaním pevnej a spoľahlivej Ultimate Grey a jasne žltej Illuminating, symbol žltého tónu slnečného svetla.

paleta Orbitálna

Paleta Orbitálna

Horlivosť skúmať medzihviezdne cestovanie sa odráža v Orbitálnej palete – palete plnej trblietavých kovových tónov nájdených v hypnotizujúcich galaxiách vesmíru. Zlatý obraz Luxe Lemon iskrí vitalitou, zatiaľ čo Chrome napodobňuje žiarivý záblesk hviezd.

paleta Slnko a tieň

Farebná paleta Slnko a tieň

Pružný odtieň Ultimate Grey a nádejný odtieň Illuminating Yelow dodávajú silu a pozitivitu palete pozemských odtieňov. Nestarnúci a farebný príbeh v slnku a tieni prináša príbeh primitívnej krásy, ktorá nás obklopuje.

Ako používať farby roka 2021 v dizajne a interiéri?

  • Ultimate Grey a Illuminating Yelow sú skvelou kombináciou pre nastavenie nálady v akejkoľvek miestnosti vašej domácnosti.
  • To dodáva bývaniu kus slnečného svitu a pozitivity.
  • Yelow Illuminating s Ultimate Grey u bytových textílií – stolových, posteľných, závesov, záclon, vankúšov, kobercov a predložiek a u dekorácií aj dekoratívnych prvkov dodáva príbytku vitalitu a živosť.
  • Lakovanie predných dverí žiarivo žltým osvetlením vyjadruje vrelé a uvítacie gesto, podporované pevnou a spoľahlivou farbou Ultimate Grey v exteriéri. Ideálna kombinácia pre každú pracovňu, obývací priestor s Ultimate Grey, ktorá poskytuje pevný základ a Illuminating Yelow, ktoré zvyšuje sebavedomie a intuíciu.
  • Spojenie farieb, ktoré vám doma osvetlia cestu k intelektuálnej zvedavosti, originalite a vynaliezavosti s otvorenou mysľou.

O Pantone Color Institute

Pantone Color Institute je obchodná jednotka v spoločnosti Pantone, ktorá vyberá každoročne Pantone Color of the Year (farbu roka). Niekedy nielen jednu, ale rovno dve. Pantone tak predpovedá globálne trendy farieb a radia tým každoročne priemyslu, spoločnostiam a dizajnu v oblasti farieb.

Zdroj foto: Pantone Color Institute

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS