12/3
Kuchynský support: Odľahčená a minimalistická Prepd Skillet

Kuchynský support: Odľahčená a minimalistická Prepd Skillet

12. března 2021 v 00.00 , Design , Kuchyne , Riad

Sponzorované odkazy

Existuje dôvod, prečo sa liatinová panvica používa v karikatúrach ako jedna z najlepších zbraní… pretože je neuveriteľne ťažká. Skúste zdvihnúť panvicu vyrobenú z liatiny (nechajte ju naplnenú jedlom) a uvedomíte si, že je oveľa ťažšia, ako vyzerá – aj keď je to bohužiaľ zámerné.

Iste, neberme do úvahy skutočnosť, že liatinová panvica je často chválená ako konečný kuchynský doplnok. Je to skvelý kúsok pre grilovanie steakov, restovanie zeleniny, smaženie vajec, výrobu palaciniek a omeliet. Panvicu možno použiť na plynový sporák, indukčný varný panel, gril, alebo dokonca v rúre.

Odľahčená liatina?

Myšlienka odľahčenej panvice napadla aj chlapcov v Prepd. Po ohromnom úspechu ich pôvodnej panvice Prepd Skillet sa tím kuchárov a dizajnérov vrátil k rysovacej doske, aby zistili, ako môžu svoju konečnú zručnosť ešte vylepšiť. Najviditeľnejším riešením bolo prepracovať jeho formu, kdekoľvek to bolo možné, eliminovať akúkoľvek ďalšiu hmotu.

Prepd Chef Skillet 2021

Tohtoročná inovovaná Prepd Chef Skillet má zjednodušenú rukoväť so zaoblenými hranami pre lepší úchop, varnú plochu so zakrivenými hranami uľahčujúce ľahšie manipulovať s ingredienciami a pokrmami v nej. Umožňuje ľahko prevracať aj prehadzovať omelety, palacinky a hemendex.

Rozmery panvice

Prepd Chef Skillet dostanete vo veľkostiach 8 palcov a 10 palcov, váži 1,4 kg a 1,8 kg. Každá panvica je vyrobená zo železa, ktoré je liate do foriem pri teplote 1538 °C, aby sa vytvoril produkt, ktorý je skvelý pri zadržiavaní a distribúcii tepla.

Materiál a spracovanie

Po odliatí každej panvice je povrch varenia strojovo dokončený, vyleštený a otryskaný guľôčkami, aby sa získal pozoruhodne hladký povrch. Potom sa všetko uzamkne filmom z hroznového oleja a vysokoteplotným pečením, aby bol kompaktný. Vďaka jemne opracovanej varnej ploche a stálemu filmu je panvička prirodzene nepriľnavá, takže prakticky vydrží po celé desaťročia.

Odľahčená

Panvica Prepd Chef Skillet je navrhnutá tak, aby sa ľahko držala a dobre sa s ňou manipulovalo pri príprave pokrmov. Je novo až o 30% ľahšia ako priemerná klasická panvica a ponúka tak možnosť využitia prakticky každému. Panvica sa tiež ľahko čistí a vyžaduje minimum údržby. K panvici patrí aj súprava príslušenstva vrátane špachtle, odmasťovacej podložky, koženého krytu rukoväte, liatinového veka a silikónového nitovania.

Zakúpiť ju možno zatiaľ len tu za cenu 139 USD.

  • Návrhári panvice: Will Matters & Chris Place of Prepd
  • Zdroj foto: Yankodesign.com
  • Autor textu: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS