26/5
Sezóna grilovania a spracovania úrody je tu!

Sezóna grilovania a spracovania úrody je tu!

26. května 2021 v 00.00 , Domáce spotrebiče

Sponzorované odkazy

Leto, čas teplých letných dní, večerov a grilovania, ale aj húb a kopa ovocia a zeleniny. Aby ste na to aj jeho bonusy boli náležite pripravení aj vy a vaša kuchyňa, prinášame niekoľko šikovných kuchynských pomocníkov od českej značky elektrospotrebičov Concept.

Elektrický kompaktný gril GE2010 PANINI 3 v 1

Steaky, ryby, grilovaný syr, zemiakové placky, ale aj vafle, talianske panini, alebo klasické anglické raňajky. To všetko zvládne vďaka veľkým grilovacím vymeniteľným teflónovým doskám, na ktorých možno navyše grilovať súčasne z oboch strán. Funkcia BBQ zasa dáva možnosť prípravy potravín na úplne otvorenom grile. Prístroj má regulátor teploty, časovač a tepelne izolované držadlá s protišmykovým povrchom. Cena 100 €.

Variaci mixér COOK Multi Blender SM1000

Pripraví skvelé polievky aj omáčky (obe teplé aj studené), poradí si s ovocím a zeleninou, orechmi, čerstvými bylinkami, vykúzli jemné pyré aj lahodné smoothie, mliečny kokteil aj nátierku. Nezastaví ho ale ani ľad, alebo zmrznuté ovocie pri príprave domácej zmrzliny, alebo sorbetu. Má 6 nerezových nožov, 4 rýchlosti mixovania a tlačidlo PULCE/ICE, vďaka ktorému je možné kontrolovať hrubosť sekania. Robustná sklenená nádoba na mixovanie má objem 1,75 litra, je odolná voči vysokým teplotám a nezachytáva pachy a chute. Cena 160 €.

Digitálna sušička ovocia a zeleniny SO2050

Má 6 výsuvných sušiacich nerezových plátov s celkovou plochou 0,6 m2, ktoré sú nielen odolnejšie ako tie plastové, ale ich nahriatie urýchľuje proces sušenia. Jej súčasťou je aj univerzálny vyberateľný podnos umiestnený v spodnom poschodí sušičky, ktorý zachytí nielen všetko, čo počas sušenia prepadne jednotlivými plátmi, ale tiež ho možno využiť na prípravu domácich ovocných placiek, tyčiniek, alebo krekrov. Prístroj má časovač, na ktorom možno nastaviť prevádzku od 30 minút až po 19 a pol hodiny a na sušenie byliniek možno dokúpiť špeciálne pláto. Cena 140 €.

Univerzálny mixér s mlynčekom a chopperom SM3390, SM3391 a SM3393

Je praktický a v kuchyni hravo zastane veľa práce. V základnom príslušenstve sú nielen tri nádoby na mixovanie na výrobu smoothie, ale aj mlynček a chopper. Uľahčí prípravu dipov, majonéz, alebo nátierok, ale vie aj sekať mäso, alebo drviť ľad. K tomu čerstvo namelie bylinky, korenie, orechy, kávu a mak a zvládne aj smoothie, osviežujúci kokteil, ľadovú kávu, alebo studenú polievku. Mixovacie nádobky sú navyše doplnené o náustok s tesnením vo viečku, ktoré zabráni vytečeniu a ich obsah tak môžete konzumovať kdekoľvek sa vám zachce. Mixér je k dispozícii vo farbe čiernej SM3390, bielej SM3391 a zelenej SM3393. Cena 68 €.

Digitálny zavárací hrniec ZH0040

Poradí si nielen so zaváraním a sterilizáciou ovocia a zeleniny, ale aj húb, mäsa, marmelád, alebo džemov. Využitie ale nájde aj pri výrobe štiav, varení a udržiavaní teploty horúcich nápojov, omáčok, polievok, sterilizáciu domáceho muštu, alebo na rozpúšťanie medu. Je vyrobený z kvalitného antikoru a ponúka skvelý vnútorný objem 27 litrov, takže na jedno naplnenie pojme až 11 ks pohárov o objeme 720 ml, alebo 34 ks pohárov o objeme 370 ml. Má plynulú reguláciu teploty od 30 – 100 ° C, funkciu Keep Warm a časovač nastaviteľný v rozmedzí od 1 do 120 minút. Cena 140 €.

Lis na ovocie a zeleninu LO7065–7 HOME MADE JUICE

Odšťaví, spracuje ríbezle, vyrobí studený dezert, smoothie, alebo dokonca pripraví domáce arašidové maslo. Do extra veľkého vstupného otvoru s priemerom 75 mm je možné vložiť celé ovocie a zeleninu bez predchádzajúceho krájania. Výhodou je tiež to, že suchý odpad, ktorý z prístroja padá, dá sa ďalej spracovať. Vyrobiť sa z neho dajú placky, zeleninové fašírky, sušené zeleninovo-ovocné čipsy, alebo domáce müsli tyčinky. Lis má systém Anti Drip, vďaka ktorému neunikne z nádoby určenej na šťavu ani kvapôčka. Ako darček k nemu dostanete ešte kuchárku s tipmi a receptami na skvelé odšťavovanie a tiež samolepky na označenie fliaš pre každého člena rodiny. Vyrába sa v troch farebných variantoch: strieborná LO7065, biela LO7066, čierna LO7067. Cena 240 €.

Elektrické strúhadlo ES1000 a ES1010 SALAD FRESH

Pripraví čerstvý šalát, alebo skvelé domáce hranolky behom chvíľky. Má 5 vymeniteľných strúhadiel vyrobených z kvalitného antikoru, a tak nakrája, alebo nastrúha akúkoľvek zeleninu od mrkvy a repy cez uhorku a cibuľu až po petržlen. Trúfne si ale aj na tvrdý syr, oriešky, alebo strúhanku. Je ľahko rozoberateľné a strúhadlo možno umývať v umývačke. Dostanete ho v bielosivej ES1000 a čiernej farbe ES1010. Cena 64 €.

Vákuová zváračka fólií VA0050

Predĺži trvanlivosť všetkých potravín a ponúka hneď 4 režimy práce – automatické vákuovanie, vákuovanie potravín v dózach, režim PULSE pre vákuovanie krehkých potravín a režim FOOD pre voľbu suchých, alebo mokrých potravín. Využiť ju ale môžete aj pri príprave sous-vide, alebo pre urýchlenie marinovania mäsa. Cena 100 €.

Zdroj foto: Concept

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS