2/6
Predsieň: vstup do príbytku je dôležitý

Predsieň: vstup do príbytku je dôležitý

2. června 2021 v 00.00 , Bytové doplnky , Bytový textil , Byty , Design , Domy , Predsieň

Sponzorované odkazy

Predsieň je akousi vstupnou bránou do vášho príbytku. De facto reprezentuje celý váš domov ako obydlie. Je preto podstatné ju pekne a prakticky vyladiť, ideálne tiež zladiť so zvyškom interiéru. Ako na to?

Funkčnosť predsiene napovedá, že je to niekedy oriešok ju vybaviť. Býva malá, úzka a často plná dverí do ďalších miestností – izieb, kúpeľne a na toaletu.

Čo vziať pri vybavovaní predsiene do úvahy?

  • Veľkosť priestoru
  • Dispozičné možnosti
  • Funkčnosť a praktickosť
  • Štýl a dizajn s farebnosťou
  • Nábytok a zostavy

Predsieň je väčšinou menšia a bez okien, teda tmavá. Preto voľte svetlé farby stien – ideálne biele. Vybavte ju umývateľnou časťou a gumovými podložkami pod mokré a špinavé topánky, podlahu pri vchodových dverách, aby ste ju nemuseli neustále umývať, alebo čistiť koberce. Svetlo voľte ideálne stropné, alebo nástenné, ktoré neprekáža a osvetlí všetko, čo je potrebné.

Môžete si nechať vyrobiť nábytok na mieru, aby ste využili každučký centimeter, alebo si zostaviť predsieňový nábytok z jednotlivých kusov, alebo siahnuť po hotových predsieňových zostavách. Také hotové nábytkové zostavy, alebo séria nábytku z ktorých možno vybrať vám pomôžu nájsť verziu, ktorá sa vám hodí.

Aký štýl by ste zvolili?

  • Nadčasový
  • Moderný
  • Vintage
  • Zladenie s ďalšími priestormi
  • Solitérny

Nadčasový štýl

Ten je dobre realizovateľný voľbou z predsieňových zostáv. Väčšinou v zložení panel s háčikmi, viacúčelové komody, alebo botníky a zrkadlá. Nadčasové prevedenie je ideálne v dekore dreva.

Moderný

Aj tu možno využiť predsieňovú zostavu, alebo sériu, z ktorej si vyberiete jednotlivé kúsky. Moderna je realizovaná vo vysokom lesku, alebo v kombinácii s matným. Často je to kontrast farieb – čierna a biela, čierna a drevo, lesk s matným. Napríklad dekor dreva na panely a skrinka vo vysokom lesku v bielej farbe, alebo v čiernej matnej úprave. Vytvára peknú a modernú kombináciu.

Vintage

Jasná a svetlá voľba spájajúca sa s bielymi stenami, prípadne pastelové tóny na nestarnúcich kúskoch, ktoré si vyberajte jednotlivo – dlhé zrkadlo v bielom ráme, svetlá komoda s vintage prvkami a botník plus stojací vešiak. Top je to pravé orechové pre vintage predsieň.

Predsieň zladená s ďalším priestorom

Lavice, vešiaky na stene, úložná plocha môže byť súčasťou ďalšieho interiéru – farbou, materiálom aj dekorom a štýlom. Tu volte teda v predsieni farbu, drevo aj materiál podľa štýlu ďalšieho interiéru. Môže to byť industriálny vzhľad, moderný, tradičný, nadčasový, vintage a ďalší štýl.

Solitérny

Tu dominuje predsieň sama sebe – poňatím, nábytkom a vybavením. Môže byť prekvapujúca, a iná, než by vstupujúci čakali a vy sa na zariaďovaní dobre vybláznite a urobíte si tu originálny a cool priestor vstupu do príbytku. Napríklad zostava zrkadiel, medzi vešiakmi a botníkom či komodou s posedením pre obutie a vyzutie, urobí priestor väčším, než je skutočne vďaka zrkadleniu a optickému klamu.

Akú si vyberiete vy?

Zdroj foto: Sconzo.cz, Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS