12/4
Dom nielen moderný, ale aj praktický

Dom nielen moderný, ale aj praktický

12. dubna 2012 v 14.45 , Domy

Doby, kedy sa takmer všetky rodiny ubytovávali v nevzhľadných panelových bytoch s umakartovým jadrom, mali na výber iba z pár druhov kuchynských liniek, sedacích súprav a nehovoriac o kobercoch, doby kedy si vlastný domček mohli zadovážiť iba „vyvolení“ alebo takí, čo mali prapodivné pletky so zákonom, sú vďaka bohu nadobro zažehnané. Dnes si vďaka lepším platom, možnosti výhodných hypoték a ekonomickej rozvážnosti môžete zaobstarať domček snov a záleží len a len na vás, aký variant zvolíte. Ak sa nechcete púšťať do desiatok rokov splácaním vysokého úveru, kúpte si príjemný rodinný domček tak akurát na mieru. Pre majetnejších jedincov, páry či rodiny sa určite ponúka priestrannejšia vilka s bazénom či saunou. Či už sa rozhodnete akokoľvek, nezabúdajte tiež na istú praktickosť, kvalitu a spôsob šetrenia, pretože investícia v podobe domu vás vyjde na podstatne vyššie cifry, než panelákový byt.

Jednou z prvých vecí, o ktorú by ste sa počas stavby vášho hniezdočka mali starať je zateplenie, ktoré je pre dom úplne nenahraditeľné. Iste si poviete, že tento proces je nielen automatický, ale tiež veľmi jednoduchý, ale nemusí tomu tak byť, ak si nevyberiete správnu firmu. Ak ste sa už niekedy stretli s miestnosťami, ktoré boli cítiť vlhkosťou a sem tam sa objavovali černasté miesta, čiže plesne, stali ste sa svedkom zle zatepleného dobu, ktorý môže spôsobovať okrem nevzhľadnosti tiež alergie a vyrážky. Potom už nezáleží na tom, či stál váš dom pár miliónov alebo celé imanie. Ruku v ruke so zateplením idú samozrejme dvere a predovšetkým okná. Taktiež si môžete vybrať z najrôznejších variant od okien drevených, po okná plastové, nebojte sa ani nápaditých farieb či tvarov. Vždy však dbajte na fakt, aby boli vaše okná vysoko kvalitné a skvele tesnili. Únik tepla by vás opäť vyšiel na nemalé peniaze. Ak však chcete predsa len vo vašej domácnosti trochu ušetriť a nehodláte sa uskromňovať v dobrom jedle ani pití, je tu alternatívny a veľmi účinný variant v podobe vyregulovania vykurovacej sústavy, ktorú si v posledných rokoch obľúbila nejedna rodina.

Ako náhle sa postaráte o základné potreby domu a vyberiete si tú najlepšiu fasádu, je čas na riešenie záhrady, lebo aj tá je veľmi dôležitá a dotvára imidž celej budovy. Okrem precízneho trávniku, vašich obľúbených kríkov a voňavých kvetín nezabudnite ani na vonkajšie osvetlenie, ktoré vám umožní tráviť tu spoločné chvíle aj v neskorých večerných hodinách.

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS