4/12
Inteligentným riešením sú bezdrôtové vypínače

Inteligentným riešením sú bezdrôtové vypínače

4. prosince 2014 v 16.15 , Bytové doplnky , Byty , Design , Domáce spotrebiče , Domy , Kuchyne , Kúpeľne , Predsieň , Spálne , Svietidlá

Sponzorované odkazy

Sú inteligentným a bezpečným riešením pre dom a byt. Predstavujú jednoduchú voľbu obzvlášť pri rekonštrukcii interiéru.

Každý občas pri sťahovaní či premiestňovaní nábytku zistil že mu chýba vypínač tam, kde by ho potreboval. Zrazu sa vypínač ocitol niekde za skriňami. Alebo ste úplne radikálne zmenili štýl a dizajn interiéru, a vypínače nie sú vo svojej pôvodnej podobe do interiéru vôbec vhodné. Riešenie je jednoduché – kúpte si bezdrôtové vypínače!

Bezdrôtové vypínače môžete umiestniť skutočne kamkoľvek a na akýkoľvek povrch.

Keď sa povie bezdrôtový vypínač…

Slovom bezdrôtový je úplne povedaná podstata týchto chytrých vecičiek. Fungujú na báze vysielania a príjmu rádiofrekvenčného signálu. Ten prijímajú vypínače od tzv. aktorov. Vypínač vyšle signál, aktor ho zachytí a vykoná zopnutie kontaktu. Nutná je však medzi aktormi a vypínačmi kompatibilita, teda párovanie. Inak by to nefungovalo. Zariadenie k bezdrôtovému ovládaniu je určené pre spotrebiče a domáce vybavenie s príkonom od 25 do 300 W.

K dispozícii sú jednotlivé vypínače so samostatnými aktormi.

Flexibilita

Vypínače sú bezdrôtové, ako zdroj im slúžia vlastné batérie so životnosťou až 10 rokov. Bezdrôtový vypínač možno vďaka absencii drôtov a káblových rozvodov umiestniť de facto kdekoľvek – v akejkoľvek výške a na akomkoľvek povrchu od tehly, cez drevo, sklo alebo umelú hmotu. Súčasný trh ponúka týchto chytrých domácich pomocníkov v mnohých štýloch a dizajnoch, a tak si vyberie skutočne každý.

Alebo môžete si zaobstarať celý bezdrôtový systém, pri ktorom ušetríte niekoľko aktorov.

Bezdrôtové vypínače sa honosia veľkou flexibilitou

  • môžu byť využité ako samostatné alebo prepojené zásuvky a vypínače
  • alebo ako regulátor a vypínač celého osvetlenia v interiéri
  • ako časový či dotykový spínač
  • k priamemu ovládaniu domácich elektrospotre­bičov (kávovaru, pressa, mikrovlnnej rúry, a pod.)
  • ovládaniu roliet, žalúzií, markíz.

Bezdrôtové vypínače bývajú súčasťou celých bezdrôtových systémov so širokým spektrom využitia. Možno nimi ovládať viac spotrebičov naraz a tak ušetriť niekoľko aktorov a vypínačov. Tieto bezdrôtové systémy je možné rozširovať a doplňovať o ďalšie vypínače.

Úvodný obrázok: KarlLuisMontar­c/Flickr.com

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS