22/12
Prestrite si vianočný stôl

Prestrite si vianočný stôl

22. prosince 2014 v 09.45 , Bytové doplnky , Design , Príbory , Riad , Sklo

Sponzorované odkazy

Štedrý deň to má doslova „za pár“ a nebude od veci podumať nad tým, ako bude vyzerať ten váš tohtoročný vianočný stôl.

Už ste zauvažovali nad tým, ako si tento rok prestriete stôl pri štedrovečernej večeri? Máte svoje „zabehnuté“ spôsoby ako na to, alebo neodoláte a skúsite niečo inovovať?

Sviatočné neznamená prepchaté

Je isté, že budete potrebovať celú súpravu riadu – tanierov, pohárov, príborov. Tiež je samozrejmé, že k tomu patria obrúsky, sviečky, svietniky a ďalšia výzdoba. Avšak pozor, prestrieť sviatočne, neznamená prestrieť preplácane a gýčovito. Aj tu platí, že v jednoduchosti je sila a krása.

DavidHogering/Flickr.com

DavidHogering/Flickr.com

Ladiť a zladiť

Štedrovečerný sviatočne prestretý stôl by mal určite začínať krásnym vyžehleným obrusom. Aj keď ani to už nie je úplným pravidlom a niekedy sa zamieňa za prestieranie. Mal by ladiť s okolitým interiérom a celkovou vianočnou výzdobou domu. A tiež to závisí na skutočnosti, aký máte k dispozícii riad. Nie všetko sa ku všetkému hodí.

3Spiraltri3e

3Spiraltri3e

Country štýl

Keramické, kameninové taniere sa dobre znášajú s country štýlom výzdoby (modrá, červená, hnedá, zelená). Z materiálov mu sedia ražné a ďalšie prírodné materiály, k tomu prútená a slamená výzdoba, ideálne sú medovníčky, orechy, sušené slivky, jablká a vetvičky ihličnanov.

DaveCooper/Flickr.com

DaveCooper/Flickr.com

Moderne

Hladké, biele a sýto farebné moderné (napríklad štvorcové taniere) pekne ladia so striebornými, bielymi, červenými, a veľmi trblietavými ozdobami. Výborné je hladké sklo, krištáľ, sklenené zvončeky, hviezdičky, strieborné banky a gule, postriebrené vetvičky.

JocelynSaurini/Flickr.com

JocelynSaurini/Flickr.com

Starožitný aranžmán

Starožitný porcelán vyniká s lesklou červeno zlatou výzdobou a napríklad spojenou so zelenými akcentmi, ktoré sa objavujú ako na ťažších textíliách, saténe a čipke, tak na riade a výzdobe stola. Pekne sa k tomu hodí kovové retro a starožitné svietniky a matné príbory.

AnniePancake/Flickr.com

AnniePancake/Flickr.com

Elegantná noblesa

Tu je základom všetkých ozdôb a dekorácií vždy jemná farba, ideálne biela či smotanová, v ktorej sú prvky a akcenty tmavých hnedých tónov – tmavo hnedá, čokoládová hnedá a hrdzavohnedá, alebo tmavo červená, tmavo vínová a tmavo oranžová. Punc tomu dodáva ak je niečo z toho lesklé, v kombinácii s organzou, tylom, saténom.

JustinBeckley/Flickr.com

JustinBeckley/Flickr.com

Ultramódne

Tento rok frčia vo výzdobe fialová farba vo všetkých odtieňoch – od svetlučkej lilavej, až po temne fialovočervenú. Pri spojení s hladkými, jednoduchými líniami na svietnikoch, tanieroch pohároch, buď jednofarebných, alebo s módnym vzorom, v spojení so striebristými, fialovými a čiernymi akcentmi v ozdobách. Z materiálov tu vyhovuje sklo, porcelán, módne poňatá kamenina, z textílií ľan, bavlna, s trochou tylu, saténu či organzy.

Úvodný obrázok: ScottBrenner/Flic­kr.com

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS