22/10
Vianoce klopú nezadržiteľne na dvere. Viete aký štýl tento rok frčí?

Vianoce klopú nezadržiteľne na dvere. Viete aký štýl tento rok frčí?

22. října 2017 v 00.00 , Bytové doplnky , Design , Sklo

Sponzorované odkazy

Vianoce sú nezadržateľne bližšie a bližšie. Ako ich pojať tento rok? Čo je IN? Aké farby, tvary a témy sú v kurze?

Tohtoročné trendy odkazujú k prírode, vo farbách vsádzajú na luxusne pôsobiacu temne modrú a bielu v kombinácii so zlatou, hnedou a čiernou. To sú tiež hlavné motívy troch nových radov ručne vyrábaných sklenených ozdôb popredného tuzemského výrobcu, rodinnej firmy Glassor.

Prírodné zemité tóny, nebeský dotyk, ale aj minimalizmus, to je to čo frčí. Medzi výrazné prvky tohto roka sa radia aj priehľadné gule, ktoré sú v duchu jednotlivých vianočných kolekcií zdobené elegantnými aj rozvernými motívmi.

Príroda je zázrak

Návrhári vianočných ozdôb pre tento rok vytvorili tri úplne nové dizajnové kolekcie odrážajúce aktuálne trendy pre rok 2017. Kedy sa viac priblížiť prírode než práve cez Vianoce? Príroda sa stala ústrednou témou aj kolekcie „Zázrak prírody“. Dizajnéri do nej zaradili dekorácie v zemitých zlatohnedých odtieňoch, elegantne však prepojené s modernou petrolejovo modrou. Človek si vďaka tejto farebnej kombinácii pripadá doslova ako medzi nebom a zemou. Celú prírodnú atmosféru dokonale dopĺňajú aj tvary dekorácií, ako sú šišky, huby, sovy alebo vtáčiky. Tento rok sa však nejedná o klasicky veselo maľované postavičky, ale figúrkam bol tiež prepožičaný čistý naturálny zlatohnedý vzhľad.

Ku hviezdam

Na pozemskú kolekciu nadväzuje naopak kolekcia ľahko vzdušná s názvom „Naprieč hviezdnou oblohou“. Luxusné tmavo modré tóny sú doplnené krémovou farbou slonovej kosti, trblietavé zlaté hviezdne detaily potom pripomínajú nočné nebesá. V kolekcii nájdete veľmi elegantne dekorované priehľadné ozdoby.

Štýlová elegancia

Spokojní s novou ponukou ručne vyrábaných dizajnových ozdôb budú aj milovníci minimalistického a menej farebného štýlu. Nová kolekcia „Dotyk elegancie“ je inšpirovaná čistým severským štýlom, ktorý je v posledných rokoch stálicou aj u nás. Zakladá si na jednoduchosti a v spojení s prírodou. V tejto novej kolekcii boli z farebnej palety využité iba tri základné farby – biela, čierna a zlatá. Aj samotné ručné zdobenie jednotlivých ozdôb sa nesie v minimalistickom duchu, sú využívané prúžky a bodky, niektoré gule sú zdobené motívom kresby v čiernej farbe. Ak teda uprednostňujete umiernenú eleganciu, táto kolekcia je to pravé pre vás.

Zdroj foto: Glassor

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS