30/9
Vylaďte si bývanie: s Componibili

Vylaďte si bývanie: s Componibili

30. září 2018 v 00.00, Bytové doplnky, Design, Nábytok

Sponzorované odkazy

Noviniek a oživenie príbytku nie je nikdy dosť. A my vám teraz prinášame exkluzívne kúsky s atraktívnym dizajnom.

Nejedná sa o nič menšie ako o originálne kontajnery v príjemnom a šik oválnom tvare, ktoré môžu multifunkčne slúžiť.

Možno ich využiť ako

 • nočný stolík
 • stojacie police
 • knižnicu
 • sadu konferenčných stolíkov s úložným priestorom
 • prídavný stolík
 • malú špajzu
 • kúpeľňovú skrinku
 • úložný priestor do predsiene
 • oddeľovaciu stenu interiéru rôznej výšky
 • kancelársky box
 • box do detskej izby

Variabilita

Áno, natoľko je kontajner Componibili s dvierkami pri každej priehradke variabilný. Kontajner navrhla dizajnérka Anna Castelli Ferrieri a k dispozícii sú s dvomi či tromi priehradkami v čiernom, bielom, červenom alebo striebornom prevedení. Kontajner Componibili vyrába firma Kartell, a možno ich vrstviť na seba alebo poukladať vedľa seba a flexibilne tak vytvárať sety a súpravy úložných priestorov s rôznym účelom.

Devíza úložných kontajnerov je mimo ich variability aj v dvierkach, ktorá nedovolí prachu dostať sa ku všetkému uloženému. Naopak, ponúka potrebné efektívne zostavenie niekoľkých kontajnerov s niektorými otvorenými a zatvorenými dvierkami. Máte tak super stavebnicový systém, s ktorým urobíte veľkú parádu. Z kontajnerov možno zostaviť mnohé, vrátane celej oddeľovacej úložnej steny o rôznej výške a podľa vášho vkusu v jednofarebnom alebo viacfarebnom poňatí.

Jednoducho je možné prekrývať jednotlivými kusmi, ktorými potom oživíte váš interiér. Flexibilné, funkčné a praktické oválne kontajnery sú vo výrobe viac ako 30 rokov, a vďaka svojej nadčasovosti získali tieto úložné boxy nejedno ocenenie.

Koľko stoja?

Vyrobené sú z technického ABS plastu s priemerom 320 mm a výškou s dvoma priehradkami 400 mm a s tromi priehradkami 585 mm. Cena kontajnera Componibili s dvoma priehradkami činí 76 € za farebné verzie 87 € za strieborný variant. Cena kontajnera Componibili s tromi priehradkami činí 105 € za farebné prevedenie 123 € za strieborné kúsky.

Anna Castelli Ferrieri

Talianska architektka a priemyselná dizajnérka Anna Castelli Ferrieri sa narodila už v roku 1920 a patrí do generácie ktorá dopĺňa a mení dizajnérsky svet novými technológiami a materiálmi. Uprednostňovala prácu s plastmi, a intuitívna elegancia jej kúskov sa stala ikonou talianskeho moderného štýlu. Spolupracovala predovšetkým s Kartell, kde bola umeleckou riaditeľkou spoločne so svojím manželom Giulio Castelli, ktorý Kartell založil. Bohužiaľ nám už ďalšie krásne kúsky nenavrhne, pretože roku 2006 zomrela.

Kartell

Je taliansky výrobca štýlového a nadčasového nábytku a bytových doplnkov. Kartell založil roku 1949 Giulio Castelli, manžel dizajnérky originálnych kontajnerov Componibili. Na dizajne svojich produktov často Kartell spolupracuje so známymi a uznávanými dizajnérmi. Celé produkty alebo časti výsledných produktov značky Kartell sú väčšinou vyrábané z polyuretánu, teda plastu s vysokou pevnosťou, pružnosťou a odolnosťou.

Štýlové kontajnery dostanete na DesignBuy.cz.

Zdroj foto: Designbuy.cz

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS