22/1
Korálová, Blueprint či Spacey Honey?

Korálová, Blueprint či Spacey Honey?

22. ledna 2019 v 00.00 , Bytové doplnky , Bytový textil , Byty , Design , Kuchyne , Kúpeľne , Nábytok , Riad , Spálne , Stoly a stolíky , Svietidlá

Sponzorované odkazy

O farbe roku 2019, ktorú každoročne volí Inštitút Pantone pre mnohé oblasti ľudskej činnosti a odvetvia vrátane bývania, sme už písali v minulom článku. Ale to nie je jediný subjekt, ktorý farbu roka vyberá. Tiež Dulux má svoju farbu na celý rok 2019 v maľovke a pre steny. A do tretice spoločnosť Behr Paint zase vyhlasuje každoročne farbu pre bytový dizajn.

Farbou roka 2019 sa podľa Inštitútu Pantone stala koralová . Tá môže dominovať ako v bývaní, tak v móde, nábytkárskom aj ďalšom priemysle vrátane grafického dizajnu. Spoločnosť Dulux zvolila pre steny, tapety a dizajn stien farbu úplne odlišnú – Spacey honey teda medovo hnedú. A Behr Paint nám predkladá svoju farebnú verziu bytového dizajnu roku 2019, za ktorú považuje modrotlač alias Blueprint.

Blueprint

Bytový dizajn je špecifický odbor, v ktorom sa farbami a ich odtieňmi práve dvakrát nešetrí. Preto odtieň tmavo modrej veľmi prekvapil. Je jemná, pritom temná a príjemná. Odtieň modrej, ktorý je definovaný ako teplejšia denimová farba, je málinko jemnejší ako námornícka modrá.

Blueprint je flexibilná a veľmi variabilná farba, ktorá vychádza z túžby po pozitívnom, stabilnom a jasnom zázemí aj vyjadrením seba samého. Patrí k odtieňom, vďaka ktorým by mohol váš život a životný priestor dostať druhú (novú) šancu.

Blueprint alias modrotlač bude skvelým artiklom v spálňach, obývacích izbách, jedálňach, kúpeľniach, aj v kuchyniach. Stačí len málo – jeden kus nábytku v tejto farbe, kúsok textílie, predložka, alebo koberec, alebo čalúnenie pohovky či kresla. Blueprint sa môže vyskytovať nielen v klasickej tmavej farbe, ale aj vo svojich niekoľkých ďalších početných odtieňoch – napríklad pastelovom, prírodnom či monochromatickom prevedení.

Medovo hnedá alias Spacey honey

Farba stien, obloženie aj tapiet na stenách, farba v nikách, rohoch a zákutiach. To je medovo hnedý odtieň, ktorý vybrala pre rok 2019 spoločnosť Dulux. Farba celkom pozitívna, zemitá, prírodná a energická. Jednoducho dobíjajúca farba, ktorou zušľachtíte interiér.

Je plná kladov, harmónie a upokojujúceho náboja, navyše je medovo hnedá farba, ktorá dobre ladí s mnohými ďalšími odtieňmi. K samotnej medovo hnedej sa (rovnako ako u Blueprint) pridávajú tento rok ďalšie prídavné palety odtieňov, odvodených od nej.

Tak neváhajte a niektorú z týchto troch farieb roka 2019 – koralovú, Blueprint či medovo hnedú zakomponujte do svojho bývania a urobte si krásnu farebnú zmenu – v príbytku aj v živote.

Zdroj foto: Dulux.com, Behr.com, Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS