26/5
Ako rozčleniť väčšiu izbu, alebo garsónku?

Ako rozčleniť väčšiu izbu, alebo garsónku?

26. května 2019 v 00.00 , Design , Kuchyne , Nábytok , Obývacie izby , Spálne

Sponzorované odkazy

Veľký priestor teda izba nie je príliš útulná a garsónka zase potrebuje rozčlenenie na jednotlivé zóny a zaistenie súkromia v jednotlivých častiach. Ako na to?

Každú väčšiu miestnosť, alebo garsoniéru možno rozčleniť pomocou drobných úprav bez väčších investícií. Postačí vám k tomu vaša predstavivosť a flexibilné praktické uvažovanie. Zóny v malom byte, alebo miestnosti si rozdeľte na pracovnú, relaxačnú a spánkovú. To znamená že pracovná bude kuchyňa a pracovný kút, relaxačný bude obývací priestor a spánková tá časť, kde umiestnite posteľ.

Predelenie jednotlivých zón možno riešiť

  • barovým pultom so stoličkami
  • kuchynským ostrovčekom
  • policovou stenou
  • paravánom
  • vertikálnymi žalúziami
  • závesnou zeleňou
  • vzdušnou stenou z umelých konárov, bambusu, alebo siete
  • členenie možno ale urobiť aj farbami – maľovkou stien odlišnými farbami

Barový pult a policová stena

Barový pult je sám o sebe rozčleňujúcim prvkom, ktorý je aj praktický, pretože celkom dobre nahradí jedálenský stôl. Kuchynský ostrovček taktiež, navyše je praktickým doplnením pracovnej plochy nielen pri príprave pokrmov, ale funguje aj ako jednoduchý kus stola pre inú prácu. Policová stena, alebo tiež veľká policová knižnica urobí svoje a nemusíte viac riešiť. Navyše máte veľký úložný priestor, ktorý keď doplníte košíčkami do jednotlivých políc, tak vám dobre a efektívne poslúži aj inak ako len na knihy a dekoratívne predmety.

Farby a paraván

Farby rozdelia miestnosť celkom dobre, ale menej je tu viac, takže voľte maximálne dve farby na jeden interiér, pričom pohrať sa môžete s odtieňmi jednej farby – svetlo a tmavo sivá, alebo biela a smotanová a pod. Paravan je moderným a flexibilným spôsobom, ako oddeliť hlavne spaciu časť od obývacej, alebo šatníkový kút od ostatného interiéru. Veľmi príjemným a útulným však urobí aj pracovný kút, kde budete chránení a nerušení okolím.

Žalúzie a závesná zeleň

Vertikálne žalúzie pomôžu v prípade šatníkových priestorov, alebo spálňovej časti. Zaistia intimitu aj súkromia bezo zvyšku. Môžu byť aj riešením úložných priestorov namiesto skríň, keď za ne umiestnite policový regál a mobilné vešiaky na kolieskach. Závesná zeleň môže jednoducho a efektívne priestor oddeliť zavesením niekoľkých bohatších kúskov izbovej zelene medzi obývací priestor a kuchynský priestor, alebo obývací a pracovný priestor.

Steny z vyššieho zeleného živého aj žltého neživého bambusu tvoreného niekoľkými dizajnovými hrantíkmi postavenými v rade vedľa seba, alebo zavesenie okatej siete, je dnes veľmi moderným a vzdušným poňatím, ktoré jemne naznačuje oddelenie zón v priestore.

Súkromie a oddelenie práce od odpočinku je potrebné – nielen v osobnej rovine, ale aj v bývaní.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS