26/8
Ako pomôžu moderné tapety na stenu skrášliť vašu domácnosť?

Ako pomôžu moderné tapety na stenu skrášliť vašu domácnosť?

26. srpna 2019 v 09.00, Design

Hľadáte spôsoby, ako spraviť vaše bývanie štýlové a originálne? Okrem vhodne zvoleného nábytku a farby stien môžu pomôcť aj moderné tapety na stenu. Ako ich vyberať a na čo si dávať pozor?

Tapety na stenu sú ideálnym spôsobom, ako si svoje bývanie prispôsobiť podľa vlastných predstáv. Moderné tapety sú pomerne lacné, jednoducho sa lepia a ak sa jedného dňa rozhodnete, že idete interiér svojho bývania zmeniť, môžete ich jednoducho odlepiť a nahradiť inými. Hoci by sa mohlo zdať, že výber a nalepenie tapety nevyžaduje prakticky žiadnu prípravu, opak je pravdou. Pred výberom tapety sa zamerajte na niekoľko základných vecí.

Tapety Key to Fairyland, foto: interiere.sk

Tapety Key to Fairyland, foto: interiere.sk

Tapety z vhodného materiálu

Na trhu sa stretnete s tromi najčastejšími druhmi tapiet – vinylovými, vliesovými a papierovými. Vinylové tapety sú ideálnym riešením do miestností, kde môže dôjsť k poškodeniu alebo zašpineniu tapety. Vinylový povrch sa totiž mimoriadne jednoducho udržiava a je veľmi odolný. Napríklad, ak vinylovú tapetu umiestnite do detskej izby a vaše ratolesti ju pokreslia fixkou, viete ju jednoducho očistiť. Vliesové tapety sú v dnešnej dobe najvýhodnejším riešením – jednoducho sa lepia, sú priedušné a potešia aj dobrými izolačnými schopnosťami. Taktiež sa pomerne jednoducho udržujú. Papierové tapety sú síce zväčša najlacnejšou voľbou, avšak majú pomerne malú životnosť.

Tapety na stenu Happy Hour, foto: interiere.sk

Tapety na stenu Happy Hour, foto: interiere.sk

Dizajn prispôsobte miestnosti

Moderné tapety kúpite s rôznymi vzormi, v nekonečnom množstve farebných kombinácií. Okrem tradičných jednofarebných tapiet a tapiet s jednoduchými vzormi sú hitom aj fototapety na stenu. Zvoliť si môžete tapetu s konkrétnou fotografiou či grafickým dizajnom. Fototapety na stenu sú veľmi moderné a ak vyberiete vhodný dizajn, výrazným spôsobom oživia a skrášlia vzhľad vašej domácnosti. Pri výbere tapety myslite na farbu a dizajn okolitého nábytku, aby s ním tapeta nekolidovala.

Tapety sa na stenu lepia špeciálnym lepidlami, aplikácia je pomerne jednoduchá a zvládne ju každý. Tak vyberte si modernú tapetu aj vy a oživte svoj domov!

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS