29/8
Ako na luxusné upratovanie: s novými robovysavačmi to zvládnete ľavou zadnou

Ako na luxusné upratovanie: s novými robovysavačmi to zvládnete ľavou zadnou

29. srpna 2020 v 00.00, Domáce spotrebiče

Sponzorované odkazy

Kto by si dnes nechcel zjednodušiť a uľahčiť si fungovanie, alebo upratovanie domácnosti? Vďaka novým technológiám a stále prepracovanejším kúskom elektroniky a prístrojov pre domácnosť to je jednoduché.

Dnešná doba je skvelá v tom, že dostanete stále lepšiu a vychytanejšiu technológiu. Platí to nielen v oblastí mobilov, počítačov a ďalších médií, ale aj v elektronike a pomocníkoch pre domácnosť. Existuje už inteligentná práčka, umývačka a chladnička, múdra sušička a hrniec, tak prečo nie napríklad šikovný robotický vysávač? S ním bude upratovanie jednoduché, rýchle a bez námahy.

Inteligentný laser

Inteligentná laserová navigácia hýbe svetom robotických vysávačov a u svojich dvoch celkom nových modelov ju teraz ponúka aj česká značka elektrospotrebičov Concept. Novinky s označením VR3120 Laser 2v1 Perfect Clean a VR3110 Laser 2v1 RoboCross sa ale môžu pochváliť nielen skvelou orientáciou v priestore, ale napríklad aj šikovným plánovaním upratovania pre každú zónu, funkciou Total Surface, alebo TOF senzorom. Oba nové modely robotických vysávačov vedia naraz vysávať aj vytierať a ponúkajú tiež tri rôzne hlavné kefy podľa upratovaného povrchu.

robotický vysávač VR3110

robotický vysávač VR3110

Skenujú a potom upratujú

Nové modely robotických vysávačov – VR3120 a VR3110 – dokážu vďaka novo používanej laserovej navigácii perfektne naskenovať uprataný priestor, vytvoriť jeho presnú mapu a upratovanie naplánovať úplne dokonale. Robot zbytočne neprechádza už upratané miesta a doba upratovania sa tak výrazne skracuje.

Úplne, len niekde, alebo lokálne?

Novinky majú 3 režimy upratovania – kompletné, zónové a lokálne a tiež 3 možnosti upratovania – TURBO, DOUBLE a tichý režim. Jednotlivé režimy možno samozrejme kombinovať, takže upratovanie bude presne také, aké potrebujete. Okrem toho ale roboti ponúkajú aj celý rad ďalších užitočných funkcií a vychytávok. Funkcia Total Surface zaistí automatické pokračovanie v upratovaní. Ak sa vysávač počas neho vybije, vyhľadá automaticky nabíjaciu stanicu, nabije sa a potom sám pokračuje v upratovaní tam, kde prestal.

robotický vysávač VR3120

robotický vysávač VR3120

Chytré robofunkcie

Múdra funkcia ROOMPLAN zase umožňuje naplánovať upratovanie do posledného detailu a pre každú miestnosť, alebo zónu, nastaviť presný čas, režim aj sací výkon. TOF senzor je špeciálny snímač, ktorý zaisťuje perfektnú orientáciu robota vedľa stien. Chráni tak vysávač aj nábytok pred poškodením, pretože počas práce si robot udržuje od všetkých prekážok mierny odstup a nenaráža do nich. TOF senzor ale slúži aj na detekciu skla a čiernych plôch a robot si tak dobre poradí aj s upratovaním pozdĺž nich.

Vysať a potom vytrieť

Vítanou novinkou je aj to, že oba modely vedia súčasne vytierať aj vysávať (ale vie to samozrejme aj každý zvlášť), čo dobu upratovania skutočne minimalizuje. V prípade VR3120 to umožňuje špeciálna dvojkomorová nádobka na prach aj vodu. Pri modeli VR3110 je možné na vysávaciu kazetu jednoducho pripevniť ešte vytieraciu nádobku a robot potom zvládne obe funkcie naraz. Dávkovanie vody pre vytieranie je navyše u VR3120 riadené elektronicky, a tak keď sa robot zastaví, preruší sa automaticky aj prívod vody.

k výberu sú tri kefy

k výberu sú tri kefy

Tri kefy pre cool upratovanie

Nové modely robotických vysávačov majú tiež 3 meniteľné hlavné kefy – na tvrdú podlahu, koberce a na zvieracie chlpy a BLDC motor, ktorý má dlhšiu životnosť a tichší chod. Samozrejmosťou je aj pokročilý filtračný systém TripleAirClean, teda 3 stupňová filtrácia s HEPA filtrom 13, ktorá dokáže zo vzduchu odstrániť až 99,9% častíc, vrátane baktérií a vírusov a vysávače sú tak vhodné aj pre alergikov.

Aplikácia Concept Robot

Robotické vysávače možno ovládať cez česky komunikujúcu aplikáciu Concept Robot, ktorá je zadarmo dostupná pre iOS aj Android. S jej pomocou možno odkiaľkoľvek naplánovať upratovanie a zároveň ho v reálnom čase sledovať. Bez mobilného telefónu možno ale oba modely ovládať aj pomocou diaľkového ovládača, alebo tlačidlami priamo na tele vysávača.

A ceny robotických pomocníkov?

  • VR3120 Laser 2v1 Perfect Clean stojí 480 €
  • VR3110 Laser 2v1 RoboCross stojí 440 €

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS