26/2
Šéfkuchárom môžete byť vždy: Miele vám to umožní

Šéfkuchárom môžete byť vždy: Miele vám to umožní

26. února 2021 v 00.00 , Design , Domáce spotrebiče

Sponzorované odkazy

Značka Miele predstavuje nové technológie a funkcie pre varenie a pečenie. Sú nimi funkcie Smart Food ID, Smart Browning Control a CookAssist. Tieto nové asistenčné systémy budú k dispozícii prostredníctvom vzdialenej aktualizácie.

Kamera v rúre na pečenie rozpozná druh jedla a riadi proces prípravy. Iný digitálny pomocník Vám bude krok za krokom nápomocný počas pečenia. Vďaka novým inteligentným asistenčným systémom sa spoločnosť Miele púšťa na cestu k zážitkom prostredníctvom kompletne digitálneho varenia.

Smart Home

Systém Smart Home firmy Miele zahŕňa riadiacu jednotku a mnoho ďalších aplikácií. Prichádza s novým obsahom v modernom dizajne a láka tak k vytvoreniu chytrej domácnosti.

Smart Food ID: rozpoznanie vzhľadu jedla počas varenia

V roku 2019 spoločnosť Miele prvýkrát prostredníctvom kamery v rúre na pečenie preniesla na chytrý telefón obrázky pripravovaného pokrmu. Kontrolovanie stavu pokrmu počas pečenia aj mimo kuchyňu a dodatočné nastavenia pomocou mobilného telefónu sa ukázalo ako veľmi pohodlné. S novou funkciou Smart Food ID teraz bude tento proces naozaj inteligentný.

Kamera umiestnená v rúre na pečenie rozpozná, aký pokrm užívateľ do rúry vložil: americké zemiaky, stredomorskú zeleninu pripravovanú na plechu, koláč s posýpkou atď. Rúra túto informáciu ukáže na displeji. Stačí ju potvrdiť a potom sa spustí vhodný automatický program. Je to nielen mimoriadne pohodlné, ale tiež mnohostranne využiteľné. V prvom kroku dokáže kamera rozlišovať medzi 20 rôznymi druhmi pokrmov a na ďalších sa pracuje.

Smart Browning Control

Druhá novinka týkajúca sa rúr na pečenie je venovaná obľúbenému medzinárodnému receptu: pizzi. Špeciálna aplikácia priamo pre tento pokrm sa volá Smart Browning Control. Postup je v tomto prípade iný ako u funkcie Smart Food ID. Tu si užívateľ zvolí medzi mrazenou a čerstvou pizzou a začne proces pečenia.

Kamera na základe zhnednutia rozpozná, kedy je pizza hotová. Smart Browning Control (rovnako ako Smart Food ID) je možné v prípade potreby kombinovať s funkciou TasteControl, ktorá zabraňuje vysušeniu pokrmu spôsobené zvyškovým teplom. Na konci programu sa pootvoria dvierka rúry, prístroj sa ochladí na vopred nastavenú teplotu a udržiava potom jedlo teplé.

CookAssist: jednoducho a bezpečne

Jednoduchšie a bezpečnejšie vyprážanie než kedykoľvek predtým. Perfektné steaky (rare, medium alebo well done), sa nepodaria každému amatérskemu kuchárovi. Spoločnosť Miele na poslednom veľtrhu IFA predviedla, aké jednoduché to môže byť. Čo sa týka prístrojov, sú na to potrebné nové indukčné varné dosky s funkciou TempControl a CookAssist od firmy Miele.

Aplikácia s Cook Assist

CookAssist je funkcia založená na aplikácii. Tá užívateľa krok za krokom prevedie procesom prípravy, počnúc rozpálením panvy, ktoré možno na stupeň presne sledovať na smartfóne. Hneď ako je dosiahnutá požadovaná teplota pre smaženie, budete vyzvaní na vloženie mäsa na panvicu. Aj v ďalších krokoch, ako je napríklad otočenie steaku, jednoducho nasledujete pokyny aplikácie, ktorá teraz vie oveľa viac než len steaky.

Inteligentné varenie s Miele

Funkcia Smart Food ID a CookAssist sú založené na inteligentných technológiách. Kľúčovým slovom prvej menovanej funkcia je „Computer Vision“. Fotografia urobená kamerou umiestnenou vo vnútri rúry na pečenie je analyzovaná a interpretovaná tak, aby funkcia rozpoznala pripravovaný pokrm. Smart Food ID tak výrazne zjednodušuje prípravu jedla, pretože už nie je nutné hľadať vhodné nastavenia, alebo programy.

Pre CookAssist sa ideálna teplota nemeria jednoducho na dne panvy, ale vypočítava sa pomocou zložitého algoritmu a potom sa prenáša do chytrého telefónu tak, aby bolo možné presne riadiť proces varenia. Aplikácia Miele Smart Home – šikovný spoločník, teraz výrazne vylepšený a s ešte väčším obsahom.

Miele Smart Home bola Miele@mobile

Z aplikácie Miele@mobile sa stáva Miele Smart Home. Nové ale nemá len meno, aplikácia je totiž kompletne prepracovaná – má nový dizajn, je ešte múdrejšia a prináša väčšie pohodlie a lepšie vedenie užívateľov. Nová je napríklad riadiaca jednotka so všetkými sieťovo prepojiteľnými spotrebičmi a s prehľadom ich statusu.

Obsah aplikácie sa naďalej rozširuje a ponúka okrem iného novú funkciu BaristaAssistant. Tá vykoná milovníkov kávy sériu ochutnávok, počas ktorých sa prostredníctvom inteligentného telefónu postupne upravuje nastavenie prístroja. Výsledkom je individuálny chuťový profil pre espresso, ktorý možno uložiť do obľúbených.

Vzdialená aktualizácia

Asistenčnými systémami Smart Food ID a Smart Browning Control bude možné ešte vybaviť aj 60cm rúry na pečenie s integrovanou kamerou, zakúpené v minulom roku. Rozšírenie funkcií prebieha pomocou vzdialenej aktualizácie prístroja. Tým je zaistené, že prístroj vždy zodpovedá najnovšiemu stavu vývoja.

Zdroj foto: Miele

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS