19/12
Malý luxus u vás doma: infúzna karafa Porthole

Malý luxus u vás doma: infúzna karafa Porthole

19. prosince 2021 v 00.00 , Design , Kuchyne , Riad

Sponzorované odkazy

Vďaka pandémii máme aj tohtoročné Vianoce poznačené. Chcete si ich vylepšiť a mať doma v tomto ťažkom období trochu luxusu, ktorý prinesie komfort všetkým členom vašej domácnosti? Skúste to s karafou Porthole! Poteší vás nielen cez Vianoce!

Príbeh vzniku tejto karafy vás možno prekvapí. Všetko sa začalo v Chicagu, kde bola karafa Porthole pôvodne navrhnutá dizajnérom a sochárom Martinom Kastnerom ako zákazkový kus pre ikonický bar The Aviary v Chicagu. Inšpiráciou pre jej elegantné a moderné tvary bol prekvapivo kultový český film Vynález skazy. Veľmi skoro po svojom debute sa karafa Porthole ocitla na obálke magazínu Food Arts a následne v desiatkach ďalších časopisov.

Kráľovná infúzie

Karafu Porthole môžete využiť pre všetky typy infúzie – od vytvárania špeciálnych koktailov a olejov, cez čaje a dresingy, až po malinovky, alebo kávy. Všetko sa pre vás doma stane s touto karafou čírou radosťou. A recepty vám poskytne Kniha receptov, ktorá neodmysliteľne ku karafe patrí a je súčasťou balenia karafy.

Dokonalé spracovanie karafy

Karafa pozostáva z oceľových rámov a sklenenej výplne stien, pričom rámy a sklenenú výplň stien karafy držia pevne jedinú silnú oceľovú skrutku. S použitím špeciálneho priloženého kľúča je tak otvorenie a naplnenie karafy ingredienciami jednoduché a extrémne ľahké. Krásna infúzna nádoba tak môže byť použitá na mnoho rôznych spôsobov a na prípravu mnohých tekutín a nápojov.

A prečo infúzie?

Pretože inak sa príprave nápojov a tekutín v karafe ani hovoriť nedá. Rovnako ako klasická infúzia v liečebnej medicíne obsahuje mnoho látok (vitamínov, liekov atď.), tak aj nápoje a tekutiny v karafe majú mnoho (lúhovaných) zložiek. A celé je to určené pre vás a vaše bruško, alebo na prípravu pokrmov vo vašej kuchyni.

Kde karafu zoženiete?

Karafu je možné objednať na stránkach Premium-home.cz za cenu 149,00 € , pričom súčasťou balenia je okrem karafy trojka filtračných sieťok s rôznou hustotou mriežky, silikónové viečko, inbusový kľúč, sada náhradných skrutiek a knižka s receptami.

Pozrite sa na videoupútavku

Zdroj info a foto: Martin Šemík – Surikata PR

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS