16/1

Farba roku 2018, aká je a čo prináša do interiérov?

16. ledna 2018 v 00.00 , Bytové doplnky , Bytový textil , Byty , Design , Domy

Sponzorované odkazy

Inštitút Pantone každoročne volí pre začínajúci rok farbu, ktorá bude vládnuť všetkým oblastiam – architektúre, umení, odievaniu, obuvi, móde, priemyslu, dizajnu. Ktorá je to tento rok pre rok s číslovkou 2018?

Pantone Inc. je americká korporácia so sídlom v Carlstadt, v New Jersey. Je známa pre svoj systém farieb – Pantone Matching System (PMS), čo je patentovaný farebný priestor, ktorý je využívaný svetovo v celom rade odvetví. Systém Pantone využívajú výrobcovia farieb, nábytku, bytových doplnkov, dekorácií, módnych doplnkov, vlákien, textílií a plastov.

Každoročný výber farby nie je náhodný, ale nie vždy je vybraná jedna farba, napríklad predvlani boli na rok 2016 zvolené rovno dva odtiene – ružová Roze Quartz a svetlo modrá Serenity. To sa vlani neopakovalo a roku 2017 kraľovala svieža zelená Greneery.

Tento rok odborníci z Pantone vybrali veľmi zaujímavú a odtieňom dramatickú farbu – Ultra Violet, preložené do slovenčiny doslova ultra fialová. Táto farba odkazuje na tajomstvo, mystiku ale predovšetkým na tajomstvá a nepoznané vo vesmíre, na nové objavy a na budúcnosť. Symbolom stvárnenia farby je nekonečná nočná obloha, v ktorej možno mnohé ešte objaviť.

Výber farby odborníkov v Pantone nie je nikdy úplne náhodný. Každá farba súvisí nejako s udalosťami vo svete a zmýšľaním aj názormi ľudí. Tá tohtoročná – Ultra Violet súvisí s osobitosťou, originalitou, vynaliezavosťou a vizionárskym myslením v mnohých oblastiach tak, aby nás kladne inšpirovala v myslení, ktoré nás nasmeruje k budúcnosti.

Ultra Violet je farbička príjemne sýta, ktorá v interiéri urobí krásnu atmosféru. A na bytových doplnkoch a dekoráciách bude zaujímavým akcentom, ktorý prežiari priestor kreativitou a individualitou v každom z nás.

Zdroj foto: Pixabay.com, Facebook.com; Pantone.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS