19/6
Leto na chate začína

Leto na chate začína

19. června 2019 v 23.00, Domy

Kedy inokedy sa pustiť do projektov na chate než v lete? Práce je na nej vždy neúrekom. Leto je ideálny čas na opravy, vylepšenia aj malé stavby.

Drevené obklady vypadajú krásne a jednoducho vylepšia nevzhľadné steny a povrchy

Vďaka obkladom z dreva dokáže skrásnieť z vonku chalupa, z vnútra trebárs podkrovie. Ale obklad vie omladiť aj starý záhradný altán, psiu budú, plot a dokonca aj záhradný bazén, u ktorého sme sa pôvodne kvôli nižšej cene vzdali dekoračného obkladu. Na obklady sa používajú obkladové palubové dosky. Veľmi obľúbeným je zrubový obklad so zaoblenou plochou obkladu. Pristane mu vertikálna aj horizontálna orientácia. Vďaka tomu, že je zo smrekového dreva, je lacný, a je teda ekonomickým riešením pre mnoho použití. Zrubový obklad dáva objektom masívny vzhľad. S kvalitnou povrchovou úpravou ponúkne dlhú životnosť.

Moderná chata potrebuje terasu

Naše bývanie sa stále viac snažíme prepojovať s exteriérom. Kupujeme si byty s veľkými terasami. Priamo z obývacej časti i z domu chceme vkročiť na zarosenú rannú trávu. Ale ako ste už možná zistili, práve táto časť rozhodne nie je praktickou. Medzi domom a záhradou by mala stáť terasa. Terasa, na ktorej si vychutnáte východ aj západ slnka, ale aj obed s rodinou. Najobľúbenejšie terasy sú z dreva. Pevné terasové dosky nie sú len obyčajné hladké dosky. Sú zvrásnené protišmykovými drážkami. Vďaka nim nebude terasa ako klzisko ani po daždi.

Poďte sa pustiť do opráv, do ktorých sa vám doposiaľ nechcelo

Okolo chaty je vždy veľa nevyhnutnej údržby. Veľkým pomocníkom sú tesniace tmely. Vedia utesniť škáry v stenách aj v obkladoch. Zaistia lepšiu izoláciu a ochranu materiálov. Niektoré fungujú výhradne ako tmel, iné sú súčasne tmelom aj lepidlo. Tesniace tmely sa vyrábajú v rôznych farbách, takže ich použitie môže byť takmer neviditeľne.

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS