26/8
Kamenné obklady na stenu do kúpeľne sú značka luxusu

Kamenné obklady na stenu do kúpeľne sú značka luxusu

26. srpna 2018 v 23.00 , Design

Čím ďalej, tým viac sa kameň v podobe kamenných obkladov stáva súčasťou mnohých domácností. Kamenné obklady v obývačke, v kuchyni či v spálni, no a v neposlednom rade tam, kde sa hodia azda najviac – v kúpeľni. Kameň totiž veľmi dobre znáša vlhkosť. Navyše, tieto obklady na stenu prinášajú do „oddychovej zóny domácnosti“ nefalšovaný dotyk prírody.

Prírodné materiály ako kameň a drevo opäť slávia veľký návrat. Samostatne, alebo v kombináciách pomáhajú vytvoriť dokonalú harmóniu. Drevené prvky pôsobia v kúpeľni teplo a mäkko, kameň oproti tomu vytvára pocit naturálnej prírody. Na rozdiel od dreva je však trvácnejší a odolnejší. V závislosti od opracovania tak ideálne doplní rustikálne, ale aj moderné kúpeľne s luxusným vzhľadom.

Obklady na stenu v znamení luxusu

Kameň použitý na obkladoch v kúpeľni nie je len praktický a trvácny, ale zároveň dodáva tejto miestnosti osobité čaro. Krása a jedinečnosť textúry prírodného kameňa umožňuje vytvorenie originálneho a neopakovateľného interiéru. Často používanými prírodnými kameňmi sú kremenec, bridlica), pieskovec a mramor.

Súčasné trendy ukazujú, že leštený, presne rezaný obklad do kúpeľne je momentálne v interiéri obľúbenejší ako štiepaný s nepravidelnými tvarmi. Práve takýto spôsob úpravy kameňa totiž zvýrazní jeho vlastnosti a dodá mu nádych prepychu. Lesklý povrch je v interiéri vhodnejší aj z dôvodu o troška ľahšej údržby.

Ďalším zo spôsobov využitia prírodného kameňa sú luxusné kamenné mozaiky. Obklady na stenu okrášlené takýmto estetickým prvkom zároveň doplnia a vyzdvihnú štýl vašej kúpeľne. Veľmi efektná a zároveň praktická je kombinácia obkladu s mozaikou na stenách v sprchovacom kúte alebo za umývadlom.

Travertínová mozaika Classic, foto: kamenskalica.skTravertínová mozaika Classic, foto: kamenskalica.sk

Obklad do kúpeľne a jeho výhody

Prírodný kameň je známy svojou pevnosťou, oteruvzdornosťou a stálymi mechanickými vlastnosťami. Cení sa na ňom aj to, že pre svoju malú nasiakavosť odoláva pôsobeniu vody, pričom vôbec nemení farby. Práve vďaka týmto vlastnostiam je možné zachovať jeho dlhodobo atraktívny vzhľad. Ak chceme prírodný kameň ochrániť pred možným poškodením, vhodná je impregnácia. Tá sa vykonáva v pravidelných polročných alebo ročných intervaloch.

Kamenné obklady na stenu do kúpeľne sú naozaj luxusnou a nadčasovou voľbou. Každý kus prírodného kameňa je jedinečný svojím odtieňom, žilkovaním a štruktúrou. Pokiaľ túžite po unikátnej a krásnej kúpeľni, akú nemá nikto iný, obklad do kúpeľne z prírodného kameňa je pre vás tým pravým.

HOMEMAG je magazín o trendoch v bývaní, modernom nábytku a dizajne.

RSS